Lasocki Kostera

O nas

„Moje zainteresowanie biżuterią pojawiło się dość wcześnie, jako dziecko zaczytywałem się w awanturniczych opowieściach, gdzie obok fascynujących przygód pojawiał się skarb – kolekcje klejnotów i biżuterii. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, można powiedzieć miłość do biżuterii, zbiegło się to z poznaniem mojej największej miłości, czyli mojej żony, córki znanego warszawskiego jubilera.
Wspólnie z Anią i Krzyśkiem otwieraliśmy nasz pierwszy własny sklep, równolegle rozpocząłem naukę gemmologii, poznawałem sekrety diamentów i jubilerstwa. W połowie lat dziewięćdziesiątych ukończyłem naukę w instytucie gemmologicznym Idar-Oberstein w Niemczech zostając międzynarodowym ekspertem diamentów. Na przestrzeni tych 30 lat stworzyłem kilka firm Jubilerskich, moją misją było dostarczanie najciekawszych i wyjątkowych wyrobów polskiemu klientowi. Dzięki regularnej obecności na światowych targach biżuterii i targach kamieni szlachetnych stale poszerzałem swoje horyzonty związane z branżą. Kiedy moje ostatnie przedsiębiorstwo rozrosło się do 120 osób, zdałem sobie sprawę z tego, że najbardziej tęsknię do indywidualnych rozmów z klientem, projektowania i oglądania kamieni. Dlatego dzisiaj zapraszam do miejsca, gdzie przy filiżance przedniej kawy będziemy mogli porozmawiać na temat biżuterii i wspólnie stworzyć coś unikatowego

Kuba Lasocki

„Konfucjusz powiedział „Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”.
Moja przygoda z branżą zaczęła się pod koniec lat 90., kiedy rozpocząłem pracę w sklepie jubilerskim. Już wtedy zafascynował mnie świat pięknej biżuterii i drogocennych kamieni. Miałem możliwość uczestniczenia w całym procesie powstawania – od projektu, poprzez wybór materiałów i kamieni aż po końcowy efekt i zachwyt klienta.
Wtedy zrozumiałem, że praca stała się moją pasją.
Krok po kroku zdobywałem kolejne tajniki wiedzy jubilerskiej poprzez bliską współpracę ze złotnikami. Rozpocząłem również szkolenia z zakresu diamentów, kamieni kolorowych, pereł czy monet. Zwieńczeniem mojej drogi był kurs diamentowy w jednym z najbardziej prestiżowych instytutów/laboratoriów gemmologicznych na świecie – HRD w Belgi, który ukończyłem w 2009 roku z międzynarodowym certyfikatem eksperta diamentów.
Jednocześnie, razem z Kubą tworzyliśmy nowe marki biżuteryjne, otwieraliśmy kolejne sklepy i tworzyliśmy nowoczesną pracownię jubilerską. Odwiedzaliśmy największe targi biżuteryjne na świecie, chłonęliśmy nowości, uczyliśmy się nowych technik, wyszukiwaliśmy najciekawsze kamienie, które inspirowały nas do tworzenia nowych wzorów. I przyszedł moment, kiedy postanowiliśmy wrócić do korzeni, do bezpośrednich spotkań z Klientami.
Tak powstał nasz najnowszy projekt studio jubilerskie Lasocki&Kostera, miejsce spotkań, rozmów a nawet dyskusji o trendach, biżuterii i kamieniach. Miejsce, w którym realizujemy nasze marzenia przekuwając wyobrażenia Klientów w niezwykłą biżuterię. To na Kruczej 47A realizujemy naszą pasję i chętnie się nią podzielimy z Wami przy dobrej kawie!”

Krzysztof Kostera